Psihološki kutak

Obilježen 8. tjedan psihologije

16. - 22. veljače 2015. godine

obilježio se 8. tjedan psihologije u Hrvatskoj.

Tjedan psihologije u Hrvatskoj tradicionalno organizira Hrvatsko psihološko društvo ( u daljnjem tekstu HPD) u suradnji s lokalnim društvima i Hrvatskom psihološkom komorom s ciljem upoznavanja javnosti s različitim mogućnostima pomoću kojih psiholozi mogu doprinijeti poboljšanju kvalitete življenja sugrađana i šire zajednice.

Jedan od važnih ciljeva ovih događanja jest i razotkrivanje mita da samo osobe s ozbiljnim poteškoćama vezanim uz mentalno zdravlje posjećuju psihologe. Nasuprot ovakvom mišljenju, cilj je pokazati širinu djelatnosti psihologa kroz različita područja rada psihologa u zajednici.

Tjedan se obilježavao na području cijele Hrvatske. U 86 gradova/mjesta, preko 500 psihologinja i psihologa ali i drugih struka (pedagozi, knjižničari, medicinske sestre, učitelji, odgojitelji, liječnici, socijalne radnice i dr.) na oko 300 lokacija organiziralo je niz predavanja, prezentacija, radionica, tribina, predstavljanja knjiga, prikaza filmova, izložaba knjiga i učeničkih radova, okruglih stolova i rasprava. Ciljane skupine bile su najrazličitije dobi, od djece, osnovnoškolaca i srednjoškolaca, do osoba starije životne dobi, od učitelja i odgojitelja, preko državnih službenika, studenata, nezaposlenih, građana i građanki Lijepe naše. 8. tjedan psihologije prema svim pokazateljima nadmašio je prošlogodišnji "tjedan".

Tjedan je obilježen i u našoj županiji u organizaciji Društva psihologa. Ove godine u našoj lokalnoj zajednici održano je 36 aktivnosti čiji raspored možete pogledati na: http://www.psihologija.hr/index.php?option=com_ohanah&view=events&Itemid=817&filterEvents=&ohanah_category_id=13&geolocated_city=Slavonski%20Brod&limit=8

Naša škola također je sudjelovala u obilježavanju samog Tjedna kroz slijedeće aktivnosti:

Telefonsko savjetovalište za roditelje

OŠ Dragutin Tadijanović,

Nas.A.Hebranga 12/1, Slav.Brod

16.2.2015.

14-16 sati

„Psihologija – početci i razvoj” - Edukativni pano

Edukativni pano o početcima i razvoju psihologije kao znanstvene discipline,

izložen u predvorju škole

OŠ Dragutin Tadijanović,

16.- 20.2.2015.

IZLOŽBA KNJIGA IZ PODRUČJA PSIHOLOGIJE

U 8. Tjednu psihologije od 16. - 22. veljače, 2015.g. bit će pripremljen izložbeni postav knjiga iz područja psihologije

u školskoj knjižnici OŠ "Dragutin Tadijanović"

16.- 20.2.2015.

Gabrijela Blekić,

stručna suradnica mentorica

Marija matičević Ivanković

mag. psych

„Što radi školski psiholog?” edukativno-informativni letak

Podjela edukativno-informativnih letaka o ulozi i područjima rada psihologa u školi.

Letak je namijenjen učenicima, roditeljima i učiteljima.

mag.psych.

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 23. 2. 2015.

« Travanj 2024 »