Digitalni obrazovni sadržaji

Sway lekcija : Let’s have fun !

Digitalni obrazovni sadržaj, engleski jezik, 5.-8. razred

My town, my city

Učenici 6.b razreda predstavljaju svoj grad nakon nekoliko obrađenih aktivnosti. Konačni rezultat je video u kojem pomoću raznih aplikacija predstavljaju svoj grad.

Aktivnosti:

1.    Učenici izrađuju umnu mapu u kojoj navode tipična mjesta koja se nalaze u nekom gradu (Place sin a town/city).

2.    Skupa razgovorom odlučujemo koje od tih mjesta imamo u svom gradu.

3.    Učenici tvore grupe i odlučuju se koje mjesto u svom gradu žele predstaviti.

4.    Učenici skupljaju podatke o mjestu u gradu koje su izabrali te pri tome crtaju to mjesto.

5.    Pomoću mobilne aplikacije „ Chatterpix“ snimaju zvuk kojim „daruju“ svojim slikama život.

6.    Učenici prikazuju svoje uratke te svi skupa skupljaju svoje uratke u video na platformi „Vimeo.com“.

7.    Učenici odlučuju kako će izgledati video, uvod, uvodna slika i redoslijed opisa.

8.    Učenici rade evaluaciju kako svog rada i doprinosa grupi tako i ostalih sudionika u grupi.

Video sa konačnim rezultatom:

Učenici 6.b primili su svoje diplome za cjelogodišnji predani i uspješni rad na međunarodnom projektu “Be my friend”.

6. b je obilježio dan sigurnosti na internetu: