eTWINNING 2020./2021.

PROJEKT OZELENIMO GRADOVE I OPĆINE HRVATSKE

Učenici 8-ih razreda obilježili su međunarodni dan šuma sadnjom stabala u dvorištu naše škole.

Učenici 8-ih razreda sudjeluju u projektu Ozelenimo gradove i općine Hrvatske te su sadnjom stabala u dvorištu naše škole obilježili su međunarodni dan šuma. Sadnice katalpe, bora i javora donirale su Hrvatske šume. Učenici su iskopali rupe te naučili kako se treba raditi sa sadnicama.

O problemu deforestacije pročitajte na:

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE 2024.

Županijsko natjecanje iz Georafije ove je godine održano u OŠ Đuro Pilar u Brodskom Vinogorju. Naša škola imala je troje predstavnika: Mihael Luketić (5.r.), Leon Jaroš (6.r.) i Mia Kolobarić (7.r.). Čestitamo na ostvarenim rezulatatima!

“VITEZ MODERNOG DOBA” U KUĆI IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ

Učenici dodatne nastave Geografije 5. i 6. razreda sudjelovali su na edukativno – kreativnoj radionici pod nazivom „Vitez modernog doba“ u Kući Ivane Brlić Mažuranić.

Učenici dodatne nastave Geografije 5. i 6. razreda sudjelovali su na edukativno – kreativnoj radionici pod nazivom „Vitez modernog doba“ u Kući Ivane Brlić Mažuranić.
Učenici su se upoznali s pojmom viteštva, tehnikom srednjovjekovnog ratovanja te na maštovit i inovativan način učili o povijesti rješavajući radni listić i potragu za blagom.
Poslije radionice osvježili smo se sladoledom na Korzu.

KULTURNA BAŠTINA SLAVONSKOG BRODA

Učenici dodatne nastave geografije posjetili su najvažnije spomenike kulturne baštine Slavonskog Broda.

Učenici su posjetili Franjevački samostan i sobu Dragutina Tadijanovića i poslušali predavanje o povijesti samostana. Zatim smo prošetali po keju, vidjeli zgradu Brodskog magistrata i zgradu vatrogasaca s početka 20.st. Obišli smo korzo i Kuću Brlić, a na kraju Brodsku tvrđavu, gdje smo imali radionicu o svemu što smo naučili na izvanučioničkoj nastavi.

POSJET HRVATSKOM DRŽAVNOM ARHIVU

Učenici dodatne nastave Geografije 5. i 6. razreda posjetili su Hrvatski državni arhiv. Slušali su zanimljivo predavanje i odradili radionicu.

Učenici dodatne nastave Geografije 5. i 6. razreda posjetili su Hrvatski državni arhiv u pratnji učiteljice povijesti Dunje Sokolar i učitelja geografije Siniša Damjančića. U prostorijama Hrvatskog državnog arhiva, Slavonski Brod slušali su zanimljivo predavanje o arhivu i vidjeli stare školske dnevnike, gledali su prezentaciju o starim građevinama Slavonskog Broda, te odradili radionicu i napravili plakate sa kulturnom baštinom grada.

eTWINNING PROJEKT RAZMJENE BOŽIĆNIH ČESTITKI

Tijekom prošlog mjeseca učenici petih i šestih razreda na dodatnoj nastavi su izrađivali Božićne čestitke.

Tijekom prošlog mjeseca učenici petih i šestih razreda na dodatnoj nastavi su izrađivali Božićne čestitke, koje su zatim poslali na 18 adresa diljem Europe (od Turske do Finske pa i do Francuske Gvajane) u sklopu eTwinning projekta razmjene Božićnih čestitki. Na kraju su uredili pano od čestitki koje su nama poslali učenici tih škola.

POSJET MUZEJU BRODSKOG POSAVLJA

Učenici dodatne nastave Geografije bili su u posjetu Muzeju Brodskog Posavlja gdje su uz stručno vodstvo kustosa Josipa razgledali izložbu ” Arheologija općine Klakar”.

Petnaestak učenika dodatne nastave Geografije iz sedmog i osmog razreda, bili su ove srijede (4.10.2023.) u posjetu Muzeju Brodskog Posavlja gdje su uz stručno vodstvo kustosa Josipa razgledali izložbu ” Arheologija općine Klakar“, te saznali mnoštvo novih informacija o bogatoj povijesti naše Županije.

POSJET PD DILJ GORA

Učenici dodatne nastave geografije ovog su ponedjeljka posjetili Planinarsko društvo Dilj gora i Dom Đuro Pilar.

Učenici dodatne nastave geografije ovog su ponedjeljka (18.9.) posjetili Planinarsko društvo Dilj gora i Dom Đuro Pilar, upoznali se s radom plan. društva i prošetali stazom od Planinarskog doma do Šume Striborove. U društvu su nam bili učenici OŠ Ivan Goran Kovačić.

POSJET HRVATSKOG DRŽAVNOM ARHIVU

Učenici 8.a. razreda posjetili su Hrvatski državni arhiv u Slavonskom Brodu 4.svibnja 2023.

U Hrvatkom državnom arhivu su nas dočekali voditeljice Katarina Aladrović-Mehandžija, prof. i Gordana Slanček dipl. polit. koje su učenicima predstavili zgradu te djelovanje Arhiva u Slavonskom Brodu. Nakon toga učenici su imali radionicu o znamenitostima Slavonskog Broda uz stare povijesne fotografije, te su plakate izložili u sklopu izložbe za Dan škole.