KREATIVNO I RADNO OKRUŽJE 3. B RAZREDNOG ODJELA

U petak, 15. prosinca 2023. godine učenici 3.b razreda održali su razredni glazbeno-scenski program povodom kraja prvoga polugodišta, nazvan “Splet jeseni i zime”. Program je bio sastavljen od kazivanja lirskih pjesama “Na vrata kuca jesen” i “Zima”, lutkarskog igrokaza “Šumska šala”. Pjesme “Jesenja sonata” i “Božićna” izvodili su članovi izvannastavne aktivnosti „Sviranje“ pod ravnanjem učiteljice Tene. Vrhunac programa bio je glumački igrokaz s pjevanjem “Radujte se narodi”.

Osim toga, zajedno s razrednicom Tenom Radičević, tijekom cijeloga polugodišta obilježili su brojne događaje i sudjelovali u mnoštvu aktivnosti.

Listopad su započeli obilježavanjem Dječjega tjedna svakodnevnim aktivnostima i igrama. U ponedjeljak su nosili šarene čarape i igrali štafetne igre. Utorak je bio glazbeni dan koji su proveli pjevajući i plešući.

U srijedu su svi odjenuli dresove, a u petak su učenici donijeli svoju najdražu igračku o kojoj su razgovarali te crtanjem šarenim kredama ukrasili su nogostup u dvorištu škole.

Povodom Dana kruha pogledali postavljeni seoski kutak u hodniku škole. Ondje su vidom, dodirom i okusom doživjeli četiri vrste brašna. Na satu Hrvatskoga jezika pogledali su kratak film o nastanku kruha te zajednički s učiteljicom opisali put od zrna do kruha. Nakon čitanja pripovijetke “Djedov sendvič” učiteljice je iznenadila učenike komadićem kruha u obliku slona namazanim čokoladnim namazom, kojega su oni s užitkom ga pojeli.

Sutradan, 11. listopada su na nastavi Likovne kulture tušem crtali ornament na kori kruha. Na Satu razrednika sudjelovali su u izradi i pečenju palačinki od pšeničnog brašna. Svi učenici su mjerenjem vagom, miješanjem, dodavanjem sastojaka ili čišćenjem kuhinjskoga pribora sudjelovali u radu. Na kraju su uživali u ukusnim plodovima svoga rada.

Učenici su 18. listopada integriranim danom obilježili Dan kravate.

Na nastavi Hrvatskoga jezika obradom teksta “Kako je nastala kravata” i gledanjem dokumentarnog filma o najduljoj kravati na svijetu. Na nastavi Matematike rješavanjem zadataka o kravatama. Vježbama, elementarnim i štafetnim igrama s kravatama na nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture.

Učenici su 20. listopada integriranim danom obilježili Dan jabuka.

Na nastavi Hrvatskoga jezika interpretacijom igrokaza “Muke zbog jabuke”, na nastavi Matematike rješavanjem zadataka o jabukama te trčanjem do 40 metara, štafetnim igrama s jabukama i cijeđenjem svježeg i zdravog soka od jabuka na nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture.

U srijedu 15.11. i petak 17.11. na nastavi Hrvatskoga jezika obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje gledanjem dokumentarnoga filma “Od toga dana”, čitanjem pripovijetke “Crvena škrinja” te paljenjem svijeća u dvorištu škole. Na nastavi Likovne kulture spužvicama su učenici i učiteljica slikali pozadinu otiska Vukovarskog vodotornja.

Osim što vrijedno rade postali su i slavni! A razlog su GLAGOLI. Ponavljanjem glagola i imenica na nastavi Hrvatskoga jezika, sasvim slučajno, nastala je ideja da rečenice u kojima označavamo imenice i glagole povežemo s RTL-ovom domaćom serijom „San snova“. Učiteljica je fotografiju zapisa na ploči poslala RTL-u. Novinarska ekipa se oduševila načinom na koji ponavljamo naučene sadržaje te je napisala članak o tome.

Ako nam ne vjerujete, zavirite klikom na poveznicu: https://www.rtl.hr/tv-emisije/san-snova/ucenici-iz-slavonskog-broda-uce-uz-seriju-san-snova-uciteljica-za-rtlhr-tako-lakse-zapamte.html

Mnogo truda i rada uloženo je i u uređenje učionice. Učenici i učiteljica Tena Vas pozivaju da u prolazu hodnikom slobodno navratite u našu učionicu i zajedno s nama uživate u našem malom, šarenom, ručno izrađenom carstvu!

Prijateljstvo  se  nastavilo!

Nakon što su učenici 3.b razreda, vježbajući glagole s učiteljicom Tenom, oduševili ekipu RTL televizije, a posebno glumca Josipa Brakusa, njihovo prijateljstvo dobilo je nastavak.

Idejom učiteljice Tene i uz odobrenje producenta serije, gospodina Danijela Ivoša, učenici su u srijedu, 17. siječnja 2024. godine posjetili set hrvatske dramske serije „San snova“ u Zagrebu. Ondje su obišli sve unutarnje scene na kojima se snima, garderobu, sobu za montažu i sobu za šminku. Družili su se glumcima, kamermanima, producentima i ostalim sudionicima koji su zaslužni za nastanak serije. Fotografirali su se s glumcima: Markom Braićem, Teom Šimić, Josipom Brakusom, Zlatanom Zuhrićem, Markom Petrićem, Petrom Baljakom, Slavenom Knezovićem i Adrijanom Vicković. S njima su, također i, porazgovarali te dobili potpise.

Zajedno s Markom Braićem, Teom Šimić, Markom Petrićem i Petrom Baljakom zapjevali su navijačku pjesmu GNK Croatia. Glumci su taj veseli videozapis podijelili na svojim društvenim mrežama.

Navijačka pjesma

Učenici su glumcima izrecitirali pjesmu o seriji, koju je učiteljica napisala. Glumci su bili oduševljeni pjesmom i izvedbom!

Lirska pjesma

Glumac Josip Brakus i glumica Adrijana Vicković došli su na set samo zbog svojih slatkih posjetitelja, iako su taj dan imali za odmor. Svi učenici su dobili poklon RTL

Svi su se vratili kući neizmjerno sretni i puni dojmova! Ovo je nešto što se rijetko kome ostvaruje, ali pamti za cijeli život!