OBAVIJEST-Dani Ivane Brlić Mažuranić i posjet kazalištu

Od 14.travnja 2024. -nedjelja, počinju dani „ U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić“ u našem gradu. Zatvaranje je 21.4.2024 .

Pozivam sve učenike da sa svojim obiteljima dođu, u što većem broju na aktivnosti u našem gradu taj tjedan, a posebno na otvorenje u nedjelju. Učenici 3.b razreda idu na otvorenje sa svojom učiteljicom Sandom, a pozivam i ostale koji to mogu.

Ove godine obilježava se 150. obljetnica rođenja Ivane Brlić-Mažuranić.  Hrvatska spisateljica Ivana Brlić-Mažuranić rodila se 18. travnja 1874. godine u Ogulinu u čuvenoj obitelji Mažuranić, kao unuka Ivana Mažuranića, hrvatskog bana pučanina i kći Vladimira Mažuranića.

Udajom 1892. godine za odvjetnika i političara Vatroslava Brlića, Ivana seli u Brod na Savi (danas Slavonski Brod) te postaje nezamjenjiv dio njegova povijesnog i kulturnog naslijeđa.

Ivana je svoju prvu pjesmu napisala s dvanaest godina, a glas „Hrvatskog Andersena“ stekla je djelima Priče iz davnine i romanom Čudnovate zgode šegrta Hlapića.

Povodom velike godišnjice rođenja najpoznatije dječje književnice u našoj školi bit će izložba likovnih i literarnih radova. Uronite u čarobni svijet priča na kojima su odrasle generacije malih i velikih čitatelja.

Plakati s rasporedom događanja se nalaze na vratima i blagovaonici naše škole.

23.travnja 2024. –utorak  , je  nastavni dan, a  odradit ćemo ga  kao izvanučioničku  nastavu.

SVI UČENICI  1.-8. razreda naše škole idu u utorak 23.4. 2024. gledati  glazbeno-scensku čaroliju„ Ivanin čarobni rođendan “, koju izvode učenici brodskih osnovnih škola,  u Kazališno koncertnoj dvorani  Ivana Brlić Mažuranić .

SVI UČENICI DOĆI NA VRIJEME U 8:15 SATI ZBOG SLAGANJA KOLONE.

Polazak ispred škole je pješice u 8:30 sati u pratnji policije, u koloni od 1.a-8.b.

Predstava počinje  u  9:30 sati  u  Kazališno-koncertnoj dvorani  Ivana Brlić Mažuranić.

CIJENA  KARTE za učenike iznosi 4 eura.

Molim prikupiti novac što prije i predati u računovodstvo najkasnije  do polaska u kazalište.

Molim učenike da se kulturno ponašaju u kazalištu te putem tamo i natrag.

Svi zajedno, s razrednicom se vraćate u školu nakon kazališta I OBJEDUJETE U ŠKOLI. 1.-4.RAZRED oko 11 SATI, 5.-8 RAZRED oko 12:30 SATI, odnosno razrednici trebaju dogovoriti ako dolaze ranije ili kasnije  zbog terenske nastave.Ako netko ne stigne u to vrijeme javiti se kuharicama i svi će dobiti svoj obrok .

TAJ DAN BORAVAK RADI NORMALNO, prije kazališta od 6:30 i nakon kazališta do 16 sati.

Predmetna nastava 5.-8. razred

Razrednici će vas obavijestiti o vašem rasporedu  jer možda ćete neke sate imati  nakon predstave i ručka Njemački ili Informatika.

SRETNO I UŽIVAJTE U KAZALIŠTU . VJERUJEM  U VAS I VAŠE POSLUŠNO I KULTURNO PONAŠANJE ZBOG VAŠE I NAŠE SIGURNOSTI.

Ugodan dan i uspješan rad želi vam

Ravnateljica:    Ana Blagović

U Slavonskom Brodu 15. travnja  2024.

objavio: Iva Avramović   datum: 15. 4. 2024.

« Travanj 2024 »