"Od djetinjstva ja ne bjeh kao drugi..." (E.A.Poe)

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica,

Podružnica Hrvatske udruge školskih knjižničara Brodsko-posavske županije

raspisuje likovni, literarni i  fotografski natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola

„Od djetinjstva ja ne bjeh kao drugi…“

(E. A. Poe)

Natječajem želimo obilježiti 100. godišnjicu nastanka romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ i 164. obljetnicu smrti Edgara Alana Poea te kod učenika osvijestiti prihvaćanje različitosti, međusobnu toleranciju i potrebe drugih. Mjesec listopad je bogat danima koji  ukazuju na te ljudske osobine (Međunarodni dan starijih osoba, Međunarodni dan nenasilja, Međunarodni dan zaštite životinja, Svjetski dan ljudskih naselja, Svjetski dan hrane, Svjetski dan borbe protiv siromaštva i Dan Ujedinjenih naroda) pa upravo oni mogu potaknuti učenike na promišljanje i kreativnost.

Uvjeti natječaja:

Literarni radovi moraju biti pisani hrvatskim standardnim jezikom u bilo kojem obliku (pjesma, pjesma u prozi, pismo…), a tematski odgovarati nazivu natječaja.

Likovni radovi mogu biti u bilo kojoj tehnici, veličine najviše 50x70cm, a tematski odgovarati nazivu natječaja.

Svaki rad treba sadržavati podatke o učeniku (ime. prezime, razred, naziv škole) i mentoru (ime i prezime te podatke za kontakt).

Broj literarnih i likovnih radova nije ograničen.

Fotografski radovi dostavljaju se u .jpg formatu, veličine do 3 MB, dulje stranice maksimalno 2400 piksela.

Uz svaki rad potrebno je navesti podatke o učeniku (ime, prezime, razred, naziv škole) i mentoru (ime i prezime te podatke za kontakt).

Svaki sudionik može poslati najviše 4 fotografska rada.

VREDNOVANJE RADOVA

Radovi će se vrednovati prema dobnoj skupini učenika (niži razredi osnovnih škola, viši razredi osnovnih škola, srednje škole) te prema kategorijama (likovni, literarni i fotografski radovi).

Natječaj je nagradni, a podjela nagrada i diploma (za prvonagrađene) te zahvalnica (za sve sudionike i mentore) održat će se u školskoj knjižnici Osnovne škole „Dragutin Tadijanović“ 30. listopada u  18,00 sati.

Rok za dostavu radova je 23. listopada 2013.g.

Radove slati na adresu: OŠ „Dragutin Tadijanović“ , Naselje A. Hebranga 12/1, 35000 Slavonski Brod ili na e-mail podruznica.husk.bpz@gmail.com s naznakom  Za natječaj „Od djetinjstva ja  ne bjeh kao drugi…“.

Nakon pristizanja radova isti će se proslijediti tročlanom povjerenstvu za svaku kategoriju posebno (literarni, likovni i fotografski radovi).

Sudionici natječaja slanjem radova pristaju na objavu istih na mrežnim stranicama Hrvatske udruge školskih knjižničara, škola i u medijima.

Radujemo se sudjelovanju učenika i mentora vaše škole.

U Slavonskom Brodu, 1. listopada 2013.g.

Predsjednica Podružnice HUŠK-a

Brodsko-posavske županije:

Gabrijela Blekić,

dipl. knjižničarka i

prof. hrvatskog jezika i književnosti

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 9. 10. 2013.