"Od djetinjstva ja ne bjeh kao drugi..." (E.A.Poe)

Podružnica Hrvatske udruge školskih knjižničara Brodsko-posavske županije je povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica raspisala likovni, literarni i  fotografski natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola tematskog naziva „Od djetinjstva ja ne bjeh kao drugi…“ (E. A. Poe).

Pogledajte  e-knjigu u kojoj su svi radovi s natječaja!

Natječajem je  obilježena 100. godišnjica nastanka romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ i 164. obljetnica smrti Edgara Alana Poea. Želja nam je bila osvijestiti učenicima prihvaćanje različitosti, međusobnu toleranciju i potrebe drugih. Mjesec listopad je bogat danima koji ukazuju na te ljudske osobine (Međunarodni dan starijih osoba, Međunarodni dan nenasilja, Međunarodni dan zaštite životinja, Svjetski dan ljudskih naselja, Svjetski dan hrane, Svjetski dan borbe protiv siromaštva i Dan Ujedinjenih naroda) pa su upravo oni mogli potaknuti učenike na promišljanje i kreativnost.

Natječaj je ove godine proveden prvi puta u Brodsko-posavskoj županiji, u organizaciji predsjednice Podružnice Gabrijele Blekić (dipl. knjižničarka i prof. hrvatskog jezika i književnosti) i tajnice Podružnice Marije Deanković (dipl. knjižničarka i prof. hrvatskog jezika i književnosti).

U natječaju su sudjelovale 3 osnovne škole i 3 srednje škole s područja Brodsko-posavske županije.

Podjela priznanja i nagrada najuspješnijim učenicima u svakoj kategoriji te zahvalnica svim ostalim sudionicima natječaja i mentorima održana je 30. listopada u OŠ „Dragutin Tadijanović“ u Slavonskom Brodu

Programu svečanog proglašenja pobjednika Natječaja pridružili su se učenici Osnovne škole „Dragutin Tadijanović“ pripremivši igrokaz „Tadija i šegrt Hlapić-dječaci svoga doba“ . Ove trenutke uljepšali su, a učenike posebno razveselili, i članovi Brodskog harmonikaškog orkestra „Bela pl. Panthy“ izvedbama Pink Pantera i Pirata s Kariba.

Ovogodišnji Natječaj uspješno je završio. Svim učenicima i mentorima zahvaljujemo na sudjelovanju, radu, trudu i ljubavi koju gaje za različite vrste umjetnosti. Nadamo se da ćemo sljedeće godine uspjeti potaknuti i nadahnuti još više učenika da nam se pridruže i uključe svojim radovima, a dotada pogledajte slike u fotogaleriji.

Priloženi dokumenti:
E-book_Od_djetinjstva....pdf (1.23 MB)

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 5. 11. 2013.