Drugi razredi naučili sve o dječjim časopisima i osmislili naslovnice svojih časopisa

Drugi razredi su imali prilike naučiti sve o dječjim časopisima tijekom predavanja na tu temu u školskoj knjižnici 31. ožujka 2023. godine. Osobito im je zadovoljstvo bilo pohvaliti se naslovima časopisa koje najčešće čitaju i na koje su pretplaćeni, a to su Smib, Prvi izbor i Modra lasta.

Prvi zadatak kojeg su uspješno riješili, nakon prvog dijela predavanja, bio je znati razlikovati nazive rubrika u časopisima i tekstove unutar njih. Prelistavali su sve dječje časopise koji postoje u našoj knjižnici. Pohvalili su se svojim znanjem tko piše tekstove za časopise i što se sve nalazi unutar njih. Posebno su istaknuli kako uživaju u čitanju stripova i pjesama, kao i u rješavanju zagonetki i križaljki. Saznali su na kojem točno mjesto mogu unutar časopisa pronaći podatke o izdavaču i uredniku. Naučili su koji je točno posao urednika. I sami su se osjetili poput njega odgovornima pa su se uživjeli u svoj zadatak izrade naslovnice za svoj vlastiti časopis. Svoju kreativnost su rado pokazali crtežom na naslovnici. Neki od zanimljivih naslova časopisa učenika su: Šminka, Ja sam mali Modrić, Super djeca, Planinska priroda, Kul barbike, Voćne jabuke, Moto GP sport, Priroda i društvo, Mali patuljak, Cvijeće, Auto svijet, Dječji svijet, Put oko svijet, Princeza Pepeljuga, Ljeto i dr.

Trebali su i napisati godinu u kojoj bi voljeli da se taj njihov broj časopisa tiska pa su tako neki otišli u daleku  20 407. i 2061. godinu.

Pogledajte fotografije sa tog sata i neke od naslovnica njihovih časopisa vedrih i zanimljivih naslova.

Dragi učenici, čitatelji bi rado u bliskoj budućnosti  s radošću čitali vaše kreativne priče u časopisima, stoga sretno onima koji požele jednog dana biti urednici časopisa ili autori priča i pjesama u njima.

Napisala: knjižničarka Maja Jasić Dašić

objavio: Iva Avramović   datum: 5. 4. 2023.